Texty

Ulrich Parzany: Křesťan. Věřit. Žít. - Cesta s Ježíšem

Co to vlastně znamená být křesťanem? Jak to začíná? Jak to vypadá prakticky? Co je cílem? Jak s tím souvisí církev? Existuje nebe a peklo? Na tyto a další podobné otázky odpovídá Ulrich Parzany v knize Křesťan. Věřit. Žít. Krok za krokem prochází základy křesťanské víry a inspirujícím způsobem vykresluje cestu s Ježíšem – od obrácení, přes modlitbu, studium Bible a společenství, posvěcení a pokušení, až po smrt, Boží soud a nebe.

Den Země 2019

Alternativní materiál na Den Země 2019 pro NŠ.

Internetové odkazy- materiály pro práci s dětmi

Seznam internetových odkazů: program nedělní školy, obrázky, aktivity apod..

Oběť jako téma katecheze - starozákonní oběti a oběť Ježíše Krista jako téma náboženské katecheze

Lukáš Klíma

Výsledky dotazníku o výuce dětských biblických hodin - náboženství ve sborech ČCE

V závěru loňského roku byli sbory ČCE osloveny s prosbou o vyplnění dotazníku týkajícího se vyučování náboženství ve sborech. Sešlo se 131 odpovědí. Velice děkujeme všem z Vás, kteří jste vyplnění dotazníku věnovali svůj čas.

Poradní odbor pro děti

Kreaktivní pobožnosti

Sbírka 27 nápadů na kreaktivní pobožnosti nejen pro mládež.
Michal Šourek

cyklus nedělní školy 2013/14 -Otčenáš-úvod

Doporučené osnovy pro hodiny náboženství na ZŠ

Pěkný dobrý den všem, přikládám návrh doporučených osnov hodin náboženství na základní škole. Pěkný den. Petra
Eva Šormová, Petra Šlapánková

Činnost SOMu

C) Činnost SOMu:

I.  Týmová práce SOMU:

1/ je dobré si uvědomit, že práce SOMu není záležitostí jednoho muže nebo ženy‚ (tj. předsedy), ale je to spolupráce a služba celého týmu – o podobě této spolupráce si však musí rozhodnout každý SOM sám

Číst dál »

Materiál pro práci s předškolními dětmi

Materiály připravené na seminář pro učitele nedělních škol. Jedná se o přeložení materiály zabývající se prací s dětmi v církvi, se zaměřením na mladší děti.
Seminář se konal za finanční podpory z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Evang.-ref. Landeskirche des Kantons Zürich