Publikace připravené či nabízené především oddělením výchovy, ale nejenom jím. Jedná se jak o tištěné či elektronické verze katechetických příruček, knih či dalších pomůcek. U těch, které je možno zakoupit, je uvedena cena.

Výtvarná dílna s Jeronýmem Pražským

Materiál pro práci s dětmi Výtvarná dílna s Jeronýmem Pražským, autorkou je Olga Pikousová. Jedná se o sedm výtvarných úloh, připravených tak, aby je zvládli vést i výtvarně nenadaní učitelé. Úlohy lze použít nejen při výročí Jeronýma Pražského, ale i při jiné sborové aktivitě (například při Noci kostelů). Určeno pro děti ve věku 4–12 let.

Přiložený soubor

Dvakrát měř, jednou věř (průvodce víry pro náctileté)

Pracovní listy pro katechezi - pomůcka pro vyučování dětí a jejich případnou konfirmaci. 264 barevných stránek, rozdělených do pěti částí: Apoštolské vyznání, Modlitba Páně, Bible a Medailony z církevních dějin. Formátem se jedná o kroužkový pořadač, kam si děti mohou jednotlivé listy postupně ukládat.

Jakkoli zatím tvrdíme opak, publikace je skladem v dostatečném množství. Objednávejte přímo na adrese Oddělení výchovy a vzdělávání (vychova@e-cirkev.cz).

Pozvání na cestu — NZ1 (pracovní listy)

Pracovní listy pro starší děti ke katechetické příručce Pozvání na cestu 2005-06 – novozákonní část – Evangelium podle Lukáše (sešity ve žlutých variantách). Autorem pracovních listů je Vojtěch Rada.

Dokud se zpívá

Celoroční  výuková řada pro nedělní školu, která pracuje s evangelickými písněmi. Obsahuje 4xpracovní sešity a 4xmetodické pokyny pro učitele.

Zástup stále přichází ...a zas jde dál

Pomůcka pro práci s dětmi při nedělních bohoslužbách i v biblických hodinách. Jedná se o celoroční program, lekce se věnují jednotlivým biblickým postavám.

Formát: 4 sešity A4  na výšku (279x210mm) — druhý a třetí sešit můžeme poskytnout již jen jako kopii.

Biblické domalovánky

Praktická pomůcka pro předávání biblickýcm příběhů, vhodné pro děti od 4-10 let. Materiál je koncipován jako čtyřletý program.

Autor Michael Landgraf. Metodický sešit k Biblickým domalovánkám je volně ke stažení.

Přiložený soubor