Informace

Nedělní škola od září 2021 do června 2022

Nedělní škola od září 2021 do června 2022

Zástup stále přichází a zas jde dál…

Na začátku 11. kapitoly epištoly Židům čteme: „Věřit Bohu znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jisti tím, co nevidíme. K takové víře předků se Bůh přiznal svým svědectvím...“

Materiály a inspirace pro postní dobu

Pro malé i velké, jednotlivce, rodinu i skupiny - najdete na www.postni-doba.webnode.cz. Marta Sedláčková a Jana Hofmannová

Katechetický cyklus pro rok 2020/2021

Pro nadcházející školní rok nabízíme jako téma pro nedělní školu cyklus, který volně vychází z církevního roku. Nepřipravovali jsme novou příručku, máte možnost použít text původně vypracovaný faráři naší církve pro školní rok 2014-2015. Možná se ve sborech nebo knihovnách jednotlivých učitelů najdou tištěné přípravky, kromě toho je k dispozici (neaktualizovaná) elektronická verze příručky ve dvou dílech. Jak tištěné příručky, tak i el. verze obsahují velké množství internetových odkazů, z nichž se část mezitím změnila (a část bohužel zmizela v propadlišti jedniček a nul) — na webu průběžně opravujeme/aktualizujeme.

Kam pro inspiraci v časech virů

Doba sice „tradiční“ nedělce nepřeje, ale nezoufejme — ani na nejmenší a nejmladší se nezapomíná:

Péčí strašnických učitelů NŠ vznikají krátká videa (všechna do cca 5 minut), sledující letošní cyklus úloh. Najdete je na veřejně sdíleném úložišti, postupně by mohla přibývat další (a další).

Aktualizovaný rozcestník textů, audionahrávek a videa se vyskytuje též na webu ČCE; ten, kdo toleruje facebook, může sledovat i tam.

Několik užitečných tipů ke katechetickému cyklu na rok 2019/2020

Je za námi už několik týdnů školního roku, sborová práce s dětmi už se asi po prázdninách rozběhla a vy za sebou máte možná už několik nedělních setkání s dětmi.

Vánoční hry

Vážení přátelé, kdo je ochoten podělit se o originál Vašeho vánočního divadla či pásma s básněmi nebo jiným dramatickým útvarem s dalšími skupinami ve sborech, je teď nejžádanější období. Neotálejte.

Příspěvek můžete na tomto webu vložit sami, nebo si zjednodušit práci, a poslat v příloze na Oddělení výchovy (vychova@e-cirkev.cz).

Katechetické materiály pro školní rok 2019–2020

Milí přátelé, průvodci dětí při bohoslužbách, učitelky a učitelé nedělní školy!

Před prázdninami si možná kladete otázku, co se bude probírat příští rok. Poradní odbor pro práci sdětmi se ve spolupráci se skupinou autorů Katechetické přípravky rozhodl, že se ve třech následujících letech nebudou vytvářet nové materiály pro výuku v nedělní škole.

Právě vyšlo: Lenka Ridzoňová — Biblický zvěřinec

Anežka (ta, co jezdí do Herlíkovic) potkává na 112 stranách knížky Lenky Ridzoňové biblická zvířata. Ilustrováno, svázáno, určeno ke čtení. K dostání na církevním eshopu, v brzké době i u všech dobrých knihkupců (takže např. v Kalichu, nebo brněnské Cestě). Doporučená cena 160 Kč.

Přiložený soubor: 

Kurz S dětmi na cestě víry

Milé sestry, milí bratři,
přicházíme s nabídkou kurzu pro pracovníky s dětmi v církvi.
Studijní kurz připravila pracovní skupina Českobratrské církve evangelické a Evangelické církve metodistické.
 
Číst dál »

Setkání učitelů nedělní školy, 3. listopadu 2018, Brno

Milí přátelé, poradní odbor synodní rady ČCE pro práci s dětmi ve spolupráci s Oddělením výchovy a vzdělávání ÚCK ČCE Vás opět po roce srdečně zve na Setkání učitelů nedělní školy, tentokrát se sejdeme v Brně.

Přihlašování probíhá jako již tradičně přes přihláškový portál, detailní program a další informace najdete tamtéž. Nejzazší termín pro podání přihlášky je 31. října 2018.

Těšíme se na vás!