Informace z oddělení výchovy. Pozvánky na akce, upozornění na novinky na webu a další podobné.

Co Vás čeká?
- Biblická vyprávění pro malé i větší
- Hraní doma i venku
- Jaro na horách, procházky, výlety
Zastavit se, protože je čas se dívat.
Přijít k uvařené večeři.
Večer sedět, smát se, usínat, čekat, která chůvička se ozve jako první.

Kurz vede: Monika Drdová
Program: přednášky na biblická a jiná témata, koncerty, čas na procházky, sdílení se... 
Hosté: David Šorm, Zdeněk Vojtíšek, Anna Boučková, Ladislav Heryán

Přihlašování na akce.e-cirkev.cz

Přehled akcí oddělení výchovy

Přehled akcí plánovaných ústředím Českobratrské církve evangelické v roce 2024. Přihlášky na akce a aaktulaity naleznete na stránce akce.e-cirkev.cz

Velké množství scénářů k vánočním divadlům naleznete na webu v sekci "Aktivity". Scénáře starší i ty úplně nejnovější. Pokud máte nějaké vlastní dílko, které jste ochotni sdílet, neváhejte ho sami přidat (je-li to pro vás nepřekročitelná technická mez, pošlete jej na adresu v kontaktech.

Přijměte pozvání na setkání pracovníků s dětmi – učitelé a učitelky nedělních škol, táboroví vedoucí…

Začátek: 9:30

Konec: 15:30

Místo: sbor ČCE v Olomouci (Blahoslavova 916/1, Olomouc)

Přijeďte načerpat nové impulzy pro službu s dětmi!

dopolední přednáška:

psycholožka Noemi Matějková: Co děti potřebují? (vývojová stadia v kontextu sboru)

odpolední dílny na téma jak budovat sbor:

V následujícím roce se budeme v nedělce seznamovat s příběhy Starého zákona. Název cyklu je Dál přece nejdeme sami.

Odkaz:

Milí uživatelé,

jistě jste si všimli, že web katecheze se oblékl do nového hávu. Kromě grafických úprav došlo také k několika změnám v obsahu a fungování webu, které vám představíme v tomto článku.

Milí přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na vzdělávací kurz S dětmi na cestě víry, který je určen především pro pracovníky s dětmi v církvi.

Milí přátelé,

sdílíme zde nabídku nového vydání časopisu Duha, kterou jsme dostali od kolegů katolíků. Aktuální číslo cílí na snahu o vzájemné přiblížení se Čechů a Ukrajinců, přičemž zde najdete rozhovory s českými i ukrajinskými dětmi o tom, jak slaví Velikonoce.

Milí přátelé,

rádi bychom Vás pozvali jarní Pobyt pro rodiče a prarodiče s malými dětmi, který se uskuteční ve dnech 23. - 29.4. 2022 v Horském domovu Herlíkovice.

Milí přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na tradiční Jarní setkání laiků, které proběhne v penzionu Sola Fide v Jánských Lázních v termínu od 30.4. do 6.5. 2022.

 

Milí přátelé,

rádi bychom pozvali ty z Vás, kterých se to týká, na Setkání partnerů farářek a partnerek farářů, které se uskuteční ve dnech 25. a 26.3. 2022 v Horském domově Herlíkovice.

Milí přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na letní pobyty konané v Táboře Jana Amose Komenského v Bělči nad Orlicí.

K dipozici jsou tábory pro děti, rodinné pobyty s dětmi i tábory pro děti a mládež s postižením za asistence dobrovolníků.

Nedělní škola od září 2021 do června 2022

Zástup stále přichází a zas jde dál…

Pro malé i velké, jednotlivce, rodinu i skupiny - najdete na www.postni-doba.webnode.cz. Marta Sedláčková a Jana Hofmannová

Pro nadcházející školní rok nabízíme jako téma pro nedělní školu cyklus, který volně vychází z církevního roku. Nepřipravovali jsme novou příručku, máte možnost použít text původně vypracovaný faráři naší církve pro školní rok 2014-2015.

Doba sice „tradiční“ nedělce nepřeje, ale nezoufejme — ani na nejmenší a nejmladší se nezapomíná:

Je za námi už několik týdnů školního roku, sborová práce s dětmi už se asi po prázdninách rozběhla a vy za sebou máte možná už několik nedělních setkání s dětmi.

Vážení přátelé, kdo je ochoten podělit se o originál Vašeho vánočního divadla či pásma s básněmi nebo jiným dramatickým útvarem s dalšími skupinami ve sborech, je teď nejžádanější období. Neotálejte.

Milí přátelé, průvodci dětí při bohoslužbách, učitelky a učitelé nedělní školy!

Milé sestry, milí bratři,

přicházíme s nabídkou kurzu pro pracovníky s dětmi v církvi.

Studijní kurz připravila pracovní skupina Českobratrské církve evangelické a Evangelické církve metodistické.

 

Přijeďte s dětmi do Herlíkovic! V ten krásný čas života, kdy vaše děti ještě nejdou dál svou cestou… Biblická vyprávění pro malé i větší, předjaří na horách, hraní doma i venku. Pro dospělé: povídání, zastavení, změna.

Tématem materiálů (nejen) pro nedělní školy na školní rok 2017/2018 jsou novozákonní příběhy. Jedná se o třetí část čtyřletého dějepravného cyklu — první dva roky byly věnovány starozákonním příběhům, tento rok načínáme část druhou, novozákonní.

Nové číslo dětského časopisu Duha je věnováno oslavě 500ti let reformace a osobnosti Martina Luthera, na obsahu spolupracovali kazatelé ČCE Ondřej Macek a Lenka Ridzoňová.

Odbor pro životní prostředí pro Vás připravil podklady  k letošnímu Dni Země.

Tématem materiálů (nejen) pro nedělní školy na školní rok 2015/2016 jsou starozákonní příběhy. Jedná se o první část čtyřletého dějepravného cyklu — první dva roky budou věnovány starozákonním příběhům, další dva novozákonním.

Přihlašování bylo prodlouženo

 

Milé sestry, milí bratři,

přicházíme s nabídkou kurzu pro pracovníky s dětmi v církvi.

Milé sestry, milí bratři,

nabízíme vám možnost předběžně si objednat knihu O lidech, cestách, Pánu Bohu a jedné mluvící oslici, příběhy ze Starého zákona pro děti.

Nabízíme vám možnost předběžně si objednat převyprávěné příběhy z Nového zákona pro děti, které sepsala Eva Šormová a ilustroval Zdar Šorm. V publikaci najdete kromě 26 novozákonních příběhů s ilustracemi, určenými k vymalování i modlitby, písně a náměty k rozhovorům a domácím pobožnostem.

Nabízíme možnost objednat si první díl katechetické příručky na školní rok 2014/15 (Církevní rok). Cena příručky (formát A5, 240 stran) je 150 Kč, jako již tradičně bude k dispozici i v elektronické podobě.

Milí učitelé nedělních škol,

v novém školním roce bychom Vám chtěli nabídnout pro práci v nedělní škole cyklus, který volně vychází z církevního roku.

Vážení učitelé a pracovníci s dětmi:   V příštím školním roce budeme probírat v nedělní škole: Desatero, Modlitbu Páně a Vyznání víry. Zatím nejsou pomocné sešity natištěny. Pracovní skupina pracuje s opravdu malým předstihem.

Bible kralická má narozeniny, uběhlo vydání 400 let od jejího vydání.

Nevíte co je Bible Kralická a proč se o ní mluví? Tak si přečtěte Kralické dobrodružství.

 

 

Mílí bratři a sestry, učitelé nedělních škol a náboženství! 

Pro příští školní rok je v plánu pokračovat v katechetické řadě Pozvání na cestu, bude se používat Pozvání na cestu 2006-07 –Skutky apoštolské (sešity v růžových variantách).

Stichting Kerkelijke Gemeenteopbouw OostEuropa

(Nadace pro budování sborů ve východní Evropě)

a Spolek evangelických kazatelů

zvou kazatele a kazatelky ČCE na

katechetický seminář

„Aby se slovo dostalo ke slovu“