39+1 zastavení na cestě ke stým narozeninám Českobratrské církve evangelické

Sto let od vzniku Českobratrské církve evangelické si (mimo jiné) připomeneme celocírkevním setkáním poslední zářijový víkend. Každý týden až do tohoto slavnostního setkání můžete sledovat novou zajímavost ze života naší církve na adrese www.39plus1.cz.

Dá se víra naučit?

Modlíte se s dětmi před jídlem? A před spaním? Čtete si s dětmi biblické příběhy? Nebo si je vyprávíte? Zpíváte? Nebo spíše doufáte, že se to všechno naučí v nedělce, v biblické či v kostele. Protože doma na to není čas. A děti vlastně na takové věci nejsou ani zvědavé. A vůbec. S vámi třeba rodiče taky nic takového nedělali, a přesto jste v Boha uvěřili. Na to přeci není žádná metoda. Nebo je? Existuje nějaký recept na to, jak děti přivést k víře?

Herlíkovice - pobyt pro rodiče a prarodiče s malými dětmi 17. - 23. března 2018

Přijeďte s dětmi do Herlíkovic! V ten krásný čas života, kdy vaše děti ještě nejdou dál svou cestou… Biblická vyprávění pro malé i větší, předjaří na horách, hraní doma i venku. Pro dospělé: povídání, zastavení, změna.

Pobyt povede Lenka Ridzoňová, farářka v Praze Střešovicích. Více informací a přihláška zde.

Kurz pro střední generaci a rodiny s dětmi 24. 2.– 3. 3. 2018 v Janských Lázních

Kurz pro celou rodinu. Připraveny jsou přednášky, diskusní večery, hry pro malé i velké, výtvarná činnost.

Hlavní program pro dospělé: „Věřím v Boha, Otce všemohoucího, stvořitele…“ (přednáší Filip Susa, farář v Liberci)

Účastníci se podělí o dopolední programy pro děti, večerní zpívání s dětmi a večerní programy pro dospělé.

Nedělní bohoslužby pro děti i dospělé: Filip Susa

Setkání učitelů nedělní školy, 4. listopadu 2017, Praha

Milí přátelé, poradní odbor synodní rady ČCE pro práci s dětmi ve spolupráci s Oddělením výchovy a vzdělávání ÚCK ČCE Vás opět po roce srdečně zve na Setkání učitelů nedělní školy. Tentokrát se sejdeme v Praze, v prostorách ústředí ČCE.

Dál, přece nejdeme sami III – katechetická příručka na rok 2017/2018

Tématem materiálů (nejen) pro nedělní školy na školní rok 2017/2018 jsou novozákonní příběhy. Jedná se o třetí část čtyřletého dějepravného cyklu — první dva roky byly věnovány starozákonním příběhům, tento rok načínáme část druhou, novozákonní. Postupně aktualizovaný rozpis úloh najdete zde — zatím obsahuje první pololetí.

Dětský časopis Duha, tentokrát s Lutherem

Nové číslo dětského časopisu Duha je věnováno oslavě 500ti let reformace a osobnosti Martina Luthera, na obsahu spolupracovali kazatelé ČCE Ondřej Macek a Lenka Ridzoňová.

Toto číslo je možno objednat buď na Oddělení výchovy a vzdělávání ÚCK (vychova@e-cirkev.cz, za cenu 15 Kč/výtisk) nebo na stránkách časopisu Duha. Časopis bude k nahlédnutí či vyzvednutí na blížícím se Farářském kurzu v Praze (23. – 27. 1. 2017).

Kurz pro střední generaci a rodiny s dětmi v Janských lázních, 18. – 25. 2. 2017

Kurz pro celou rodinu. Připraveny jsou přednášky, dis­kusní večery, hry pro malé i velké, výtvarná činnost.

Hlavní program pro dospělé: Chléb a odpuštění aneb co potřebujeme podle modlitby Páně (přednáší Dr. Filip Susa, farář v Liberci). Program pro děti: zpívání, hraní, výtvarné tvoření, deskové hry, malá olympiáda a pokladovka. Nedělní bohoslužby pro děti i dospělé: Filip Susa

Kurz vede Jan Keřkovský, farář v Jihlavě

Půda zaslíbená aneb putování pouští?

Odbor pro životní prostředí pro Vás připravil podklady  k letošnímu Dni Země.

Pobyt pro rodiče a prarodiče s malými dětmi, Herlíkovice, 2. – 8. dubna 2016

„Nejšťastnější, nejvelkorysejší a nejrozhodnější lidé, s nimiž se setkávám, jsou často právě mladé matky…,“ píše Richard Rohr v knize Pád vzhůru. Právě takové maminky, ale i tatínkové, babičky a dědečkové se setkávají v Herlíkovicích. Přijeďte!