Univerzální

Adventní doba

Vánocům předchází přípravné adventní období, které je svým významem a způsobem prožívání od Vánoc značně odlišné.... Jak slavit advent, jak si udělat domácí pobožnost, co poslouchat, vyrábět, jak někoho mile překvapit. A mnoho dalších nápadů najdete zde: https://adventni-doba.webnode.cz/

Vánoce starého muže (bohoslužby pro malé i velké s vánoční hrou)

Farář si povídá se starým mužem v okně, který nemá rád Vánoce. Během rozhovoru pozorují tři vánoční scény (Josef, Marie, hostinský; pastýři a andělé; mudrci. Vánoční zvěst muže osloví.
Autor:
Michal Šourek
Rok vzniku:
Biblický odkaz:
Matouš 2
Biblický odkaz:
Lukáš 2

Vánoční čtení a zpívání (bohoslužby pro malé i velké s čteným pásmem)

Vánoční bohoslužby pro velké i malé se čtením příběhu o zaslíbení a příchodu Mesiáše. Čtení je proloženo písničkami.
Text čtou děti, případně děti s rodiči, rozdělit je ho možné flexibilně podle počtu čtenářů.
Autor:
Michal Šourek
Rok vzniku:

Ulrich Parzany: Křesťan. Věřit. Žít. - Cesta s Ježíšem

Co to vlastně znamená být křesťanem? Jak to začíná? Jak to vypadá prakticky? Co je cílem? Jak s tím souvisí církev? Existuje nebe a peklo? Na tyto a další podobné otázky odpovídá Ulrich Parzany v knize Křesťan. Věřit. Žít. Krok za krokem prochází základy křesťanské víry a inspirujícím způsobem vykresluje cestu s Ježíšem – od obrácení, přes modlitbu, studium Bible a společenství, posvěcení a pokušení, až po smrt, Boží soud a nebe.

Desatero jako dopravní značky

Kurz S dětmi na cestě víry

Milé sestry, milí bratři,
přicházíme s nabídkou kurzu pro pracovníky s dětmi v církvi.
Studijní kurz připravila pracovní skupina Českobratrské církve evangelické a Evangelické církve metodistické.

Číst dál »