Univerzální

Vánoční čtení a zpívání (bohoslužby pro malé i velké)

Vánoční bohoslužby pro velké i malé se čtením příběhu o zaslíbení a příchodu Mesiáše. Čtení je proloženo písničkami.
Text čtou děti, případně děti s rodiči, rozdělit je ho možné flexibilně podle počtu čtenářů.
Text není nutné se učit nazpaměť, s dětmi je ale potřeba nacvičit  zřetelný a hlasitý přednes.
Michal Šourek
Rok vzniku:

Ulrich Parzany: Křesťan. Věřit. Žít. - Cesta s Ježíšem

Co to vlastně znamená být křesťanem? Jak to začíná? Jak to vypadá prakticky? Co je cílem? Jak s tím souvisí církev? Existuje nebe a peklo? Na tyto a další podobné otázky odpovídá Ulrich Parzany v knize Křesťan. Věřit. Žít. Krok za krokem prochází základy křesťanské víry a inspirujícím způsobem vykresluje cestu s Ježíšem – od obrácení, přes modlitbu, studium Bible a společenství, posvěcení a pokušení, až po smrt, Boží soud a nebe.

Desatero jako dopravní značky

Kurz S dětmi na cestě víry

Milé sestry, milí bratři,
přicházíme s nabídkou kurzu pro pracovníky s dětmi v církvi.
Studijní kurz připravila pracovní skupina Českobratrské církve evangelické a Evangelické církve metodistické.

Číst dál »

Velikonoční příběh

Knížečka s velikonočním příběhem. Lze vytisknout, vybarvit a složit.
Autorka Ivana Danielková
Ivana Danielková
Rok vzniku:

Oběť jako téma katecheze - starozákonní oběti a oběť Ježíše Krista jako téma náboženské katecheze

Původ materiálu:
Lukáš Klíma

Výsledky dotazníku o výuce dětských biblických hodin - náboženství ve sborech ČCE

V závěru loňského roku byli sbory ČCE osloveny s prosbou o vyplnění dotazníku týkajícího se vyučování náboženství ve sborech. Sešlo se 131 odpovědí. Velice děkujeme všem z Vás, kteří jste vyplnění dotazníku věnovali svůj čas.

Původ materiálu:
Poradní odbor pro děti

Vyprávěj, milý anděli, aneb proč se anděl tolik nalítal

Petr Firbas