Modlitební dopis Bohu

Verze pro tiskPDF verze
 
 
 
 
Pomůcky: Osnova
 
Počet lidí:2-10
 
Prostředí: tiché klidné místo, do pozadí může hrát nějaké uklidňující hudba
 
Délka: minimálně 20 min, lze upravit podle potřeby skupiny
 
Úvod: Píšete někdy maily? A co dopisy? Spíš si vyměňujete rychlé zprávy na messengeru. Modlitba je takový dopis, mail i někdy rychlá zpráva Bohu. Je určitě dobré se modlit. Někdo to zvládá častěji někdo méně často. A někdo se třeba bojí, že by nevěděl, jak začít. Neví, co by měl říct. Někdy máme problém s tím, že nevíme přesně, co Bohu říkat. Tady jsem pro vás připravil takovou pomůcku. Osnovu, kterou můžete použít, ale můžete ji klidně celou přeškrtat a psát si podle sebe.
Teď budete mít 20 minut, abyste někde sami a v klidu si sedli a zkusili se modlit. Modlit tak, že tu modlitbu napíšete na papír. Až uplyne čas, tak se zase sejdeme a popovídáme si, jak nám to šlo. Nemusíte se bát, že tu uděláte něco špatně. Nikdo nebude nic hodnotit. Kdo nebude chtít nic říct, tak nic říkat nemusí. Tak vám přeju, ať tenhle čas strávíte co nejlépe.
 
Psaní textu
 
Reflexe: Zcela dobrovolná, o textu nemusí nic říkat. Je dobré se ptát otevřenými otázkami např.: Jaké to pro vás bylo? Jak vám to šlo? Je možnost se pobavit i nad obsahem modliteb, ale je důležité modlitby nehodnotit.
Přiložený soubor: 
Autor: 
Karel Müller
Rok vzniku: 
2019