19 Poroba Izraele a narození Mojžíše

Verze pro tiskPDF verze
Původ materiálu: 
Zdeněk Šorm
Pořadí v lekci: 
19
Biblický odkaz: 
Exodus 2,1–10
10Kč

K práci s obrázkem budete potřebovat ještě staré noviny.
Použití obrázku můžete rozfázovat do celé hodiny. Jako motivaci k příběhu mohou děti psát, k čemu zlému může donutit strach. O tom, co napsaly, si pak společně povídejte. Při vyprávění si mohou mladší děti vymalovávat porodní báby hebrejské. Společně po něm můžete zpívat písničku, kterou obrázek cituje. Malé děti přitom mohou „báby“ vždycky ukázat. Společně nakonec vyrobíte Mojžíše „plaváčka“. Děti mohou spolupracovat – jedny vyrobí loďky z novin, druhé omalují pacholíka, další ho vystříhají. Pokud je k tomu příležitost, mohou si děti Mojžíše „plaváčka“ opravdu po vodě v lodičce pustit ( v umyvadle, v blízkém potůčku apod. ).
Umyvadlo s vodou a Mojžíše „plaváčka“ mohou děti také přinést do kostela na závěr bohoslužeb, postavit je na stůl Páně a dospělých se ptát, o koho jde, proč je v té lodičce a kdy se oni statečně báli Boha.
U skupiny mladších dětí můžete hotovou plastickou vystřihovánku v lodičce pustit po vodě na začátku a vyprávět o ní s tím, že si jí nakonec děti sami vyrobí. Konkrétnost a příslib soustředí jejich pozornost.

Odkaz na katechetickou přípravu: 
POROBA IZRAELE A NAROZENÍ MOJŽÍŠE
Odkaz na katechetickou přípravu: 
Porodní báby, narození a záchrana Mojžíše
Odkaz na katechetickou přípravu: 
Otroctví Izraele a narození Mojžíše