Otázky a odpovědi

Verze pro tiskPDF verze
Pokus si s něčím na webu nevíte rady, zkuste najít odpověď zde. Pokud ji nenajdete, můžete použít kontaktní formulář a zeptat se. Odpovíme, jak jen to půjde nejdříve.
 
Jak se mohu zapojit?
 
Zapojit se můžete přidáváním příspěvků téměř do všech částí webu - můžete nabízet své vlastní pracovní listy, přidávat nápady, psát recenze zajímavých knížek.
Stačí se jednoduše zaregistrovat.
 
Jak přidat příspěvek?
 
1. Příspěvky mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Registrujte se.
2. Po registraci a následném přihlášení se vám v pravém rohu prohlížeče objeví samostatný blok s možnostmi, které máte - pod odkazem "Přidat" máte vše, k čemu máte oprávění přidávat.
3. Vyberte oblast webu, do které chcete přidávat materiály a pak vyplňte patřičný formulář a nakonec stiskněte tlačítko "Uložit".
Pokud nevyplníte něco, co je potřeba, formulář se vám nepodaří odeslat a pole, které je potřeba vyplnit bude červeně orámováno.
Pro snadnější vyhledávání nezapomeňte své příspěvky kategorizovat.
4. Přihlášenému uživateli se také nad článkem objeví záložka "Přidat další", za pomoci které může vytvořit ten samý typ příspěvku, který právě prohlíží.
 
Druhy příspěvků na webu ("sekce webu"):
- katechetické přípravy
- pracovní listy
- aktivity (hry, divadla, táborové hry a nápady)
- texty (recenze, přednášky, seminární a jiné písemné práce týkající se katecheze...)
- články (především pozvánky a informace)
- odkazy na související weby
 
Kdo může vkládat obsah?
 
Většinu obsahu může vkládat každý registrovaný uživatel. Ten pak může upravovat obsah, který sám vytvořil. Pro upravování obsahu, který vytvořili druzí, je potřeba mít zvláštní oprávnění. Pokud byste se chtěli zapojit do práce na webu a doplňovat do již stávajících příspěvků například kategori (třídění), opravovat chyby nebo přidávat propojení mezi pracovními listy a katechetickými přípravami, napište pomocí kontaktního formuláře správci webu (nebo rovnou na adresu martin.fer@evangnet.cz)
 
Jak se mám přihlásit?
 
V pravém horním rohu webu je odkaz na formulář pro vyplnění přihlašovacích údajů.
Abyste se mohli přihlásit, je potřeba se nejprve zaregistrovat - to učiníte jedoduše kliknutím na odkaz "vytvořit nový účet" tamtéž. Po vyplnění údajů vám přijde registrační mail, který potvrdíte a tím jste na stránkách zaregistrováni a můžete se přihlašovat a vkládat obsah.
Heslo a další údaje si můžete měnit v nastavení svého účtu, ke kterému se dostanete kliknutím na položku menu "Můj účet" v pravém menu, které se objevuje pouze přihlášeným uživatelům.
Pokud se neodhlásíte, pak si váš prohlížeč bude pamatovat vaše přihlášení (na to pozor zvláště pokud používáte počítač spolu s dalšími uživateli).
Máte-li účet na Facebooku, můžete jej jednoduše použít k registraci a přihlašování na tento web - použijte tlačítko "F - connect" pod přihlašovacím formulářem.
 
Jak získám body (kredit) k nákupování?
 
Kredit lze koupit po kliknutí na odkaz "Koupit kredit" v pravém horním menu. Je možno kupovat kredit v násobcích 100Kč. V levém dolním rohu se vám pak zobrazuje aktuální stav vašeho kreditu (bodů).
 
K čemu jsou "body" (kredit)?
 
Body (kredit) slouží k rychlému nakupování zvláště jednotlivých pracovních listů, kde by bylo neekonomické a zdlouhavé platit jiným způsobem. Bodů si jednorázově můžete koupit větší množství a pak je postupně utrácet, jak zrovna potřebujete. Body je také možné darovat jinému uživateli (např. sbor koupí větší množství bodů a ty pak převede na jednotlivé uživatele - katechety, učitele NŠ apd.)
 
Proč se za pracovní listy platí?
 
Protože si s nimi někdo dal práci a chceme motivovat ty, kdo mají doma v šuplíku nějaké pracovní listy, aby je také nabídli.
Co se týče pracovních listů Zdeňka Šorma, které již dříve byly vydány v tištěné podobě, výtěžek z jejich prodeje jde na zvláštní fond, který je určen na podporu a vydávání nových pracovních listů.
 
Mohu také přidávat pracovní listy?
 
Ano. Přidávat obsah - i pracovní listy - může každý registrovaný a přihlášený uživatel. Své pracovní listy můžete nabídnout volně ke stažení, nebo nabídnout k prodeji.