Otázky a odpovědi

Pokus si s něčím na webu nevíte rady, zkuste najít odpověď zde. Pokud ji nenajdete, můžete použít kontaktní formulář a zeptat se. Odpovíme, jak jen to půjde nejdříve.

 

Jak se mohu zapojit?

 

Zapojit se můžete přidáváním příspěvků téměř do všech částí webu - můžete nabízet své vlastní pracovní listy, přidávat nápady, psát recenze zajímavých knížek.

Stačí se jednoduše zaregistrovat.

 

Jak přidat příspěvek?

 

1. Příspěvky mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Registrujte se.

2. Po registraci a následném přihlášení se vám v pravém horním menu objeví samostatný odkaz nazvaný "Přidat příspěvek" máte vše, k čemu máte oprávnění přidávat.

3. Vyberte oblast webu, do které chcete přidávat materiály a pak vyplňte patřičný formulář a nakonec stiskněte tlačítko "Uložit".

Pokud nevyplníte něco, co je potřeba, formulář se vám nepodaří odeslat a pole, které je potřeba vyplnit bude zvýrazněno.

Pro snadnější vyhledávání nezapomeňte své příspěvky kategorizovat.

 

Druhy příspěvků na webu ("sekce webu"):

- katechetické přípravy

- pracovní listy

- aktivity (hry, divadla, táborové hry a nápady)

- texty (recenze, přednášky, seminární a jiné písemné práce týkající se katecheze...)

- články (především pozvánky a informace)

- odkazy na související weby

 

Kdo může vkládat obsah?

 

Jaké příspěvky můžete vytvářet, se vám ukáže po odkliknutí odkazu "Přidat příspěvek". Většinu obsahu může vkládat každý registrovaný uživatel. Ten pak může upravovat obsah, který sám vytvořil. Pro upravování obsahu, který vytvořili druzí, je potřeba mít zvláštní oprávnění. Pokud byste se chtěli zapojit do práce na webu a doplňovat do již stávajících příspěvků například kategorii (třídění), opravovat chyby nebo přidávat propojení mezi pracovními listy a katechetickými přípravami, napište pomocí kontaktního formuláře správci webu (nebo rovnou na adresu martin.fer@evangnet.cz)

 

Jak se mám přihlásit?

 

V pravém horním rohu webu je odkaz na formulář pro vyplnění přihlašovacích údajů.

Abyste se mohli přihlásit, je potřeba se nejprve zaregistrovat - to učiníte jednoduše kliknutím na odkaz "vytvořit nový účet" tamtéž. Po vyplnění údajů vám přijde registrační mail, který potvrdíte a tím jste na stránkách zaregistrováni a můžete se přihlašovat a vkládat obsah.

Heslo a další údaje si můžete měnit v nastavení svého účtu, ke kterému se dostanete kliknutím na položku menu "Můj účet" v pravém horním menu, které se objevuje pouze přihlášeným uživatelům.

Pokud se neodhlásíte, pak si váš prohlížeč bude pamatovat vaše přihlášení (na to pozor zvláště pokud používáte počítač spolu s dalšími uživateli).

 

Mohu také přidávat pracovní listy?

 

Ano. Přidávat obsah - i pracovní listy - může každý registrovaný a přihlášený uživatel.