Příroda je Boží dar

Verze pro tiskPDF verze
Česká křesťanská environmentální síť ve spolupráci s ČCE vydala překlad švýcarské katechetické příručky Příroda je Boží dar. Tato unikátní publikace propojuje biblický výklad s praktickými úkoly souvisejícími s ochranou Božího stvoření.
 
Na 60 stranách formátu A4 jsou postupně probrány knihy SZ a NZ. Teoretický výklad je doplněn téměř padesáti praktickými lekcemi, které jsou děleny na tři věkové kategorie 6-9, 9-12 a 12-15 let. Příklady názvů lekcí: Pavučina na papíře, Silák fazole, Po stopách vody, Vánoční šišky,...
 
O publikaci napsala Marie Ortová, předsedkyně odboru pro děti při SR ČCE:
 
Příručka Příroda je Boží dar má potenciál obohatit biblickou práci s dětmi o velmi důležitý rozměr – péči o Boží stvoření. Jsem si jista, že ji uvítají všichni, kdo v církvích s dětmi pracují. Dobře propracované návody na jednoduchou či složitější praktickou činnost mohou být využity v různých kontextech práce s dětmi, v rodinách, při výuce náboženství, ale také v rámci programu víkendovek nebo táborů pro děti i mládež. Přeji všem, kteří budou s publikací pracovat, hodně hezkých společných zážitků i rozhovorů o životním prostředí, o Božím stvoření.
89,00Kč