Dá se víra naučit?

Modlíte se s dětmi před jídlem? A před spaním? Čtete si s dětmi biblické příběhy? Nebo si je vyprávíte? Zpíváte? Nebo spíše doufáte, že se to všechno naučí v nedělce, v biblické či v kostele. Protože doma na to není čas. A děti vlastně na takové věci nejsou ani zvědavé. A vůbec. S vámi třeba rodiče taky nic takového nedělali, a přesto jste v Boha uvěřili. Na to přeci není žádná metoda. Nebo je? Existuje nějaký recept na to, jak děti přivést k víře?

Herlíkovice - pobyt pro rodiče a prarodiče s malými dětmi 17. - 23. března 2018

Přijeďte s dětmi do Herlíkovic! V ten krásný čas života, kdy vaše děti ještě nejdou dál svou cestou… Biblická vyprávění pro malé i větší, předjaří na horách, hraní doma i venku. Pro dospělé: povídání, zastavení, změna.

Pobyt povede Lenka Ridzoňová, farářka v Praze Střešovicích. Více informací a přihláška zde.

Kurz pro střední generaci a rodiny s dětmi 24. 2.– 3. 3. 2018 v Janských Lázních

Kurz pro celou rodinu. Připraveny jsou přednášky, diskusní večery, hry pro malé i velké, výtvarná činnost.

Hlavní program pro dospělé: „Věřím v Boha, Otce všemohoucího, stvořitele…“ (přednáší Filip Susa, farář v Liberci)

Účastníci se podělí o dopolední programy pro děti, večerní zpívání s dětmi a večerní programy pro dospělé.

Nedělní bohoslužby pro děti i dospělé: Filip Susa

Setkání učitelů nedělní školy, 4. listopadu 2017, Praha

Milí přátelé, poradní odbor synodní rady ČCE pro práci s dětmi ve spolupráci s Oddělením výchovy a vzdělávání ÚCK ČCE Vás opět po roce srdečně zve na Setkání učitelů nedělní školy. Tentokrát se sejdeme v Praze, v prostorách ústředí ČCE.

Dál, přece nejdeme sami III – katechetická příručka na rok 2017/2018

Tématem materiálů (nejen) pro nedělní školy na školní rok 2017/2018 jsou novozákonní příběhy. Jedná se o třetí část čtyřletého dějepravného cyklu — první dva roky byly věnovány starozákonním příběhům, tento rok načínáme část druhou, novozákonní. Postupně aktualizovaný rozpis úloh najdete zde — zatím obsahuje první pololetí.

Dětský časopis Duha, tentokrát s Lutherem

Nové číslo dětského časopisu Duha je věnováno oslavě 500ti let reformace a osobnosti Martina Luthera, na obsahu spolupracovali kazatelé ČCE Ondřej Macek a Lenka Ridzoňová.

Toto číslo je možno objednat buď na Oddělení výchovy a vzdělávání ÚCK (vychova@e-cirkev.cz, za cenu 15 Kč/výtisk) nebo na stránkách časopisu Duha. Časopis bude k nahlédnutí či vyzvednutí na blížícím se Farářském kurzu v Praze (23. – 27. 1. 2017).

Kurz pro střední generaci a rodiny s dětmi v Janských lázních, 18. – 25. 2. 2017

Kurz pro celou rodinu. Připraveny jsou přednášky, dis­kusní večery, hry pro malé i velké, výtvarná činnost.

Hlavní program pro dospělé: Chléb a odpuštění aneb co potřebujeme podle modlitby Páně (přednáší Dr. Filip Susa, farář v Liberci). Program pro děti: zpívání, hraní, výtvarné tvoření, deskové hry, malá olympiáda a pokladovka. Nedělní bohoslužby pro děti i dospělé: Filip Susa

Kurz vede Jan Keřkovský, farář v Jihlavě

Půda zaslíbená aneb putování pouští?

Odbor pro životní prostředí pro Vás připravil podklady  k letošnímu Dni Země.

Pobyt pro rodiče a prarodiče s malými dětmi, Herlíkovice, 2. – 8. dubna 2016

„Nejšťastnější, nejvelkorysejší a nejrozhodnější lidé, s nimiž se setkávám, jsou často právě mladé matky…,“ píše Richard Rohr v knize Pád vzhůru. Právě takové maminky, ale i tatínkové, babičky a dědečkové se setkávají v Herlíkovicích. Přijeďte!

Dál, přece nejdeme sami — katechetická příručka na rok 2015/2016

Tématem materiálů (nejen) pro nedělní školy na školní rok 2015/2016 jsou starozákonní příběhy. Jedná se o první část čtyřletého dějepravného cyklu — první dva roky budou věnovány starozákonním příběhům, další dva novozákonním. Starozákonní část stojí volně na základech, které postavila kniha Cesta Božího lidu a cyklus Pozvání na cestu, k velké části úloh tudíž bude k dispozici i starší varianta.

Pokud jste již používali přípravky z posledních dvou let, snadno se zorientujete v její struktuře i letos.