Činnost SOMu

C) Činnost SOMu:

I.  Týmová práce SOMU:

1/ je dobré si uvědomit, že práce SOMu není záležitostí jednoho muže nebo ženy‚ (tj. předsedy), ale je to spolupráce a služba celého týmu – o podobě této spolupráce si však musí rozhodnout každý SOM sám

Materiál pro práci s předškolními dětmi

Materiály připravené na seminář pro učitele nedělních škol. Jedná se o přeložení materiály zabývající se prací s dětmi v církvi, se zaměřením na mladší děti.

Seminář se konal za finanční podpory z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Evang.-ref. Landeskirche des Kantons Zürich

Nedělní škola ve školním roce 2021/2022

Nedělní škola od září 2021 do června 2022

Zástup stále přichází a zas jde dál…

Na začátku 11. kapitoly epištoly Židům čteme: „Věřit Bohu znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jisti tím, co nevidíme. K takové víře předků se Bůh přiznal svým svědectvím...“

Příručka pro přípravu ke konfirmaci

Písemná práce ve vikariátu zabývající se konfirmační katechezí.

Anotace: "Tématem předkládané písemné práce je „příručka pro přípravu ke konfirmaci“ a řadí ji tak do oblasti křesťanské katechetiky. Jejím cílem je stanovení priorit konfirmační katecheze a jejich konkretizace zpracováním konfirmační látky.

Lukáš Pešout

Ulrich Parzany: Křesťan. Věřit. Žít. - Cesta s Ježíšem

Co to vlastně znamená být křesťanem? Jak to začíná? Jak to vypadá prakticky? Co je cílem? Jak s tím souvisí církev? Existuje nebe a peklo? Na tyto a další podobné otázky odpovídá Ulrich Parzany v knize Křesťan. Věřit. Žít. Krok za krokem prochází základy křesťanské víry a inspirujícím způsobem vykresluje cestu s Ježíšem – od obrácení, přes modlitbu, studium Bible a společenství, posvěcení a pokušení, až po smrt, Boží soud a nebe.

Výsledky dotazníku o výuce dětských biblických hodin - náboženství ve sborech ČCE

V závěru loňského roku byli sbory ČCE osloveny s prosbou o vyplnění dotazníku týkajícího se vyučování náboženství ve sborech. Sešlo se 131 odpovědí. Velice děkujeme všem z Vás, kteří jste vyplnění dotazníku věnovali svůj čas.

Poradní odbor pro děti