Co se nevešlo do ostatních kategorií.

Písnička k příběhům o Davidovi

S mesiášem na útěku

Písnička o Davidovi ze stejnojmenného tábora

Melodie - podle Svítá 23

Ref:

Bůh je záštita má,...

s ním nemusím se bát

Jeden biceps ukazuje,

druhý výškou ohromuje,

další reklamní má vzhled,

Bůh však k srdci hledí teď.

Goliáš se naparuje,

ruku s mečem rozpřahuje.

Malý David s vírou jde

tu obludu zabije.

Oknem utíká teď David,

když ho Saul chce pořád zabít.

Ráda však ho Míkol má,

statečně se zachová.

Žárlivost je hrozná nemoc,

zvlášť když králi jde jen o moc.

Však přátelství zvítězí

nad Saulovou závistí.

V chrámu David chleba hledá,

Vánoční divadla

Vážení přátelé, rádi zavěsíme na náš web Váš originální text vánoční hry. Těší nás, že se každý rok objeví něco nového. Inspirujete tím ostatní. Je dobré, když vypíšete na začátku stručné téma hry, počet osob a vhodné pomůcky, kostýmy a kulisy. Můžete poslat mailem na vychova@e-cirkev.cz nebo po přihlášení sami zavěsit.

Podle čeho se učíme, čím se inspirujeme? Přehled materiálů pro výuku náboženství

V rámci vyhodnocení dotazníku o výuce biblických hodin a náboženství ve sborech Českobratrské církve evangelické se objevily tipy na materiály, které jsou často používány. Nejde o kompletní souhrn materiálů, ale o výběr těch, které se v dotaznících objevily. Naleznete je v příloze. V další příloze je pak stručná bibliografie těchto materiálů.

Svíčky se symboly církevního roku

K letošní řadě úloh nedělní školy "Církevní rok" jsme vyrobili s dětmi svíčky v liturgických barvách se symboly svátků církevního roku.

Advent -fialová - 4 svíčky

Vánoce - zlatá - Betlém

Půst - fialová - kříže

Velikonoce- zlatá - Alfa a Omega

Svatodušní svátky  - červená - holubice

Svatá Trojice - zlatá - trojiční symbol

mezidobí - zelená - ryby

Svíčky budou od začátku církevního roku (Adventu) zdobit Stůl Páně. Svítit bude vždy jedna odpovídající danému období.

Svíčky jsme zdobili jedno odpoledne (při pečení chleba na Díkčinění). Zdobily je mládežnice a

Přiložený soubor