Program pro nedělní školy 2014/2015

Verze pro tiskPDF verze
Milí učitelé nedělních škol,
v novém školním roce bychom Vám chtěli nabídnout pro práci v nedělní škole cyklus, který volně vychází z církevního roku.
V září, kdy se děti vracejí do škol, otevíráme otázku, co to je vlastně učení se životu. Během října probíhají v našich sborech bohoslužby s díkůvzdáním za úrodu, čtyři úlohy jsou tedy věnovány našemu vztahu k přírodě, jídlu, darům. Listopad je napříč křesťanskými tradicemi spojen se vzpomínkami na zemřelé. Umírání, smrt a pohřeb jsou slova, která bychom před dětmi neměli vynechávat. Prosincovou a lednovou látku tvoří základní příběhy vánočního evangelia, ale také biblické texty o předpovězeném mesiáši a podobenství o jeho nového příchodu. Pak vstupují církve do postního období, k samotnému postu patří podle nás diakonická témata, která bychom rádi vnesli i mezi děti. Následně jsou zas podrobně probírána zastavení v Ježíšově cestě na Golgotu a setkání učedníků se Vzkříšeným. Po Velikonocích navrhujeme několik příběhů o cestě evangelia do světa, o křtu, moci Ducha svatého. V červnu, čase předprázdninovém, bychom s dětmi rádi mluvili o nakládání s časem a o tom, co to je odpočinek.
Příručku plánujeme vydat tiskem, první díl by měl být k dispozici v září.
V příloze najdete rozpis úloh na první pololetí a rozpisovou tabulku, která může sloužit učitelům pro rozvržení a rozdělení práce.