Univerzální

39+1 zastavení na cestě ke stým narozeninám Českobratrské církve evangelické

Sto let od vzniku Českobratrské církve evangelické si (mimo jiné) připomeneme celocírkevním setkáním poslední zářijový víkend. Každý týden až do tohoto slavnostního setkání můžete sledovat novou zajímavost ze života naší církve na adrese www.39plus1.cz.

Dá se víra naučit?

Modlíte se s dětmi před jídlem? A před spaním? Čtete si s dětmi biblické příběhy? Nebo si je vyprávíte? Zpíváte? Nebo spíše doufáte, že se to všechno naučí v nedělce, v biblické či v kostele. Protože doma na to není čas. A děti vlastně na takové věci nejsou ani zvědavé. A vůbec. S vámi třeba rodiče taky nic takového nedělali, a přesto jste v Boha uvěřili. Na to přeci není žádná metoda. Nebo je? Existuje nějaký recept na to, jak děti přivést k víře?

Velikonoční příběh

Knížečka s velikonočním příběhem. Lze vytisknout, vybarvit a složit.
Autorka Ivana Danielková
Autor:
Ivana Danielková
Rok vzniku:

Oběť jako téma katecheze - starozákonní oběti a oběť Ježíše Krista jako téma náboženské katecheze

Původ materiálu:
Lukáš Klíma

Výsledky dotazníku o výuce dětských biblických hodin - náboženství ve sborech ČCE

V závěru loňského roku byli sbory ČCE osloveny s prosbou o vyplnění dotazníku týkajícího se vyučování náboženství ve sborech. Sešlo se 131 odpovědí. Velice děkujeme všem z Vás, kteří jste vyplnění dotazníku věnovali svůj čas.

Původ materiálu:
Poradní odbor pro děti

Vyprávěj, milý anděli, aneb proč se anděl tolik nalítal

Autor:
Petr Firbas