A život věčný

Marta Sedláčková

Náš cíl je u Boha.

Cíle

• Děti si povídají o tom, co bude — krásný Boží svět — na základě písničky podle Izajášova proroctví.
  • Děti si uvědomí, že život věčný neznamená žít věčně, ale jde o to, že nám Bůh chystá dobré a krásné věci.
  • Děti čtou text ze Zjevení a učí se pracovat s představami a obrazy věčného života, propojují se svým dneškem.

Biblický text: Zj 21

Těla z mrtvých vzkříšení

Marta Sedláčková

Datum přípravy

Naše budoucnost je v Božích rukou. Můžeme se spolehnout na to, že jako Bůh vzkřísil Ježíše, vzkřísí i nás.

Svatou církev obecnou

Datum přípravy

Církev je první, ale ne poslední krok Ducha svatého. Církev je tvořena lidmi a posvěcována Bohem. Církev je společenství Kristových svědků.

Věřím v Ducha svatého

Datum přípravy

• Ježíš je s námi skrze Ducha svatého. Duch svatý je živý a jednající Bůh.
  • Je to Boží síla, která není vidět, ale působí mezi námi a skrze nás.
  • Duch svatý nám pomáhá plnit Ježíšův úkol zvěstovat evangelium.

Cíle

• Děti zažijí, že některé věci bez dechu, větru, ohně prostě nefungují. Uslyší, že naše víra „nefunguje“ bez Ducha. Duch je náš pomocník a můžeme o něj prosit.

Odkud přijde soudit živé i mrtvé

Alena a Jan Tkadlečkovi

Datum přípravy

Při Kristově druhém příchodu bude odhaleno a zhodnoceno všechno, co se kdy na světě dělo. Už teď ale víme, že to nejdůležitější je vztah k lidem v nouzi.

Vstoupil na nebesa, sedí po pravici Boha, Otce všemohoucího

Datum přípravy

Ponížený Ježíš je vyvýšen do Boží slávy. Je zpátky u Boha, svého i našeho Otce jako náš přímluvce. Není mrtvý, nýbrž žije, žije pro nás. Ježíšův odchod umožňuje nový příchod.

Třetího dne vstal z mrtvých

Světlana Greplová

Datum přípravy

Ježíš se dává poznat svým jako ten, který je živý a je na Boží straně. Nezůstal mrtvý. Pro nás překonal moc hříchu a smrti. Zbavuje strachu a proměňuje život.